Ботев (Враца) победи Верея с 3:0

Без интрига в първия мач от кръга

5 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Ботев (Враца) записа безпроблемна победа с 3:0 над Верея в първия мач от 25 кръг на Първа лига. На стадион "Христо Ботев" тима на Сашо Ангелов бе с класи над своя съперник и съвсем закономерно надделя с класическия резултат с попадения на Мартин Кавдански, Даниел Генов и Петър Атанасов. Старозагорци продължават без успех от началото на сезона в елита ни, както и без отбелязан гол през тази календарна година.Домакините натиснаха още в началото и в 19-ата минута откриха резултата. Мартин Кавдански се разписа отблизо с глава, след като топката бе центрирана от корнер и след това придвижена към далечната греда.Верея създаде най-доброто си положение в 31-ата минута, но ударът на Ковальов срещна страничната греда.В началото на втората част Ботев нанесе два бързи удара и всичко приключи. В 53-ата минута Андреас Васев центрира отляво и намери непокрития Даниел Генов в наказателното поле, който се завъртя и прати топката в мрежата. След още 4 минути бе оформен крайния резултат. Петър Атанасов бе намерен от Даниел Генов на далечната греда и прати топката в мрежата за 3:0.Ботев (враца) заема деветото място с 30 точки, докато Верея продължава да е на дъното с едва 6 точки.