България не успя и срещу Черна гора

"Трикольорите" нямат победа почти от година

България завърши при 0:0 гостуването си на Черна гора в шестата среща на двата тима от квалификациите за Евро 2020.
Така и на практика, и на теория родните национали нямат шанс за класиране, тъй като нулевото равенство значеше, че "трикольорите" остават на дъното на група "А" с едва 3 точки от шест двубоя (3 равенства и 3 загуби). Днешният ни съперник споделя същата съдба в групата, като единствено е пред нас заради по-добра голова разлика в преките двубои. Лидери в класирането са Англия и Чехия, които имат по 12 пункта. На трето място е Косово с 8 точки.
Двубоят започна добре за нашите момчета, които набързо създадоха няколко ситуации пред противниковата врата. В крайна сметка до нещо по-сериозно не се стигна и домакините успокоиха играта постепенно.
Последва доста накъсана игра и положения липсваха и пред двете врати.
Постепенно отново българите започнаха да търсят гола, като такъв в крайна сметка падна в 31-ата минута. Божидар Краев отбеляза с глава след центриране от свободен удар, но попадението правилно бе отменено заради засада.
До края на първото полувреме имаше още няколко добри ситуации пред вратата на домакините, но до гол така и не се стигна.Домакините започнаха доста по-активно втората част. Те стигнаха до много опасна ситуация в 52-ата минута, но Пламен Илиев спаси коварен изстрел на Йовович.
Оттук нататък последваха доста спокойни минути, като сериозни положения липсваха.
В последните минути зачестиха опасните ситуации и пред двете врати, но гол така и не падна.
Следващата среща на България е след 3 дни (понеделник), когато "трикольорите" приемат Англия в предпоследната си среща от квалификациите за Евро 2020.