България  победи  Словения с 2:1

"Трикольорите" измъкнаха с късмет трите точки в Словения

6 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Националният ни отбор по футбол стартира с победа в новия турнир на УЕФА - Лига на нациите. Селекцията на Петър Хубчев успя да измъкне трите точки при гостуването на Словения, надделявайки с 2:1. В герой за България се превърна Божидар Краев, който реализира и двете попадения във вратата на домакините. Халфът на датския Мидтиланд първо откри резултата в третата минута, след което беше точен и в 59-ата. В 40-ата Миха Зайц изравни, наказвайки Пламен Илиев, като българския страж имаше много работа в мача, особено през второто полувреме, когато положенията пред врата му се редуваха едно след друго.