Чехи изиграха голям мач и обезсмислиха подвига на ЦСКА

Тимът на Виктория (Пилзен) победи Рома и се класира за 1/16-финалите на Лига Европа

Виктория (Пилзен) постигна гръмка победа с 2:1 в последния двубой от Група "G" на Шампионската лига. По този начин чешкият шампион успя да заеме третото място в групата и да продължи участието си в турнира Лига Европа.
Прекият конкурент на Виктория (Пилзен) за третото място ЦСКА (Москва) постигна сензационна победа над Реал (Мадрид) с 3:0 на "Сантяго Бернабеу", но отпадна заради по-слаб резултат в преките двубои, въпреки равенството в точките - по 7.
Бившият футболист на Левски Роман Прохазка изигра цял мач за домакините, които поведоха с попадение на Ян Коваржик в 62-ата минута, но шест по-късно Дженгиз Юндер изравни. В 72-ата Томаш Хори върна преднината на Пилзен.
В добавеното време юношата на "вълците" Лука Пелегрини беше изгонен за два жълти картона в рамките на около 2 минути. Това се оказа и последното интересно нещо.
Реал (Мадрид) завърши първи групата, а "вълците" от Рим финишираха втори.