Челси се класира за финала на турнира за Купата на Лигата в Англия

"Сините" ще спорят с Манчестър Сити за трофея в Купата на Лигата

5 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Челси надви Тотнъм с 4:2 след дузпи на своя „Стамфорд Бридж“ в реванша им от полуфиналите в турнира за Купата на Лигата и се класира за финалния сблъсък, в който ще спори с Манчестър Сити за трофея. В редовното време на реванша „сините“ спечелиха с 2:1 и така общият резултат от двата мача бе 2:2. „Шпорите“ бяха спечелили с 1:0 на „Уембли“ в първата среща, но в надпреварата не важи правилото за повече попадения на чужд терен, а при равенство след двата мача в общия резултат се пристъпва към дузпи. Нголо Канте (27) даде аванс на домакините, а Еден Азар (38). Фернандо Йоренте (50) намали и докара мача до дузпи, при които нито един от играчите на домакините не сгреши, а Ерик Дайър и Лукас Моура сгрешиха от гостите.
Гонсало Игуаин бе официално представен на "Стамфорд Бридж" четвърт час преди началото на мача и след това го изгледа от трибуните. Неговите нови съотборници пък започнаха по-активно, но не създаваха голови положения. В 14-ата минута след центриране от фаул Оливие Жиру опита странична ножица, но разочарова с изпълнението си. „Сините“ все пак материализираха превъзходството си и поведоха в 27-ата минута, когато Нголо Канте шутира от границата на наказателното поле, топката премина покрай куп играчи и влезе във вратата за 1:0.
След още 11 минути игра Сезар Аспиликуета получи отдясно и върна топката към точката на дузпата, където Еден Азар я засече и удвои преднина на домакините.
Няколко секунди след почивката Жоржиньо отправи силен удар извън наказателното поле, но вратарят на гостите Газанига спаси. Четири минути след това „шпорите“ върнаха едно попадение, след като при центриране в наказателното поле на „сините“ Фернандо Йоренте с глава вкара за 2:1.
Челси веднага можеше да си върне преднината от две попадение, но Оливие Жиру пропусна сам срещу вратаря. Последваха пропуски на Азар и Педро от изгодни позиции за домакините, а в 70-ата минута Газанига с дълъг пас изведе Лукас Моура зад защитата на „сините“, но бразилецът не намери целта.
До края на редовното време „сините“ търсеха повече гола, но Азар в 74-ата минута и Жиру в добавеното време не успяха да намерят очертанията на вратата.