Черно море надви Ботев (Пловдив) с 2:0

Андраде герой за "моряците"

5 годиниФутбол 8 Телевизия Евроком

Черно море постигна изключително труден успех като гост на Ботев (Пловдив) с 2:0. И двете попадения в двубоя паднаха в неговия край и бяха дело на Патрик Андраде (83', 88').

С ценните голове, донесли три точки на "моряците", те прекъснаха серията от 2 мача без вкарано попадение в плейофите на Първа лига, в която се намираха.

С победата пък те събраха 45 точки и на този етап изместиха петия Берое във временното класиране. Старозагорци обаче са със среща по-малко. Ботев остава четвърти с 47 пункта.

Двубоят в Пловдив не предложи нищо кой знае колко интересно през първото полувреме, като по-дейният отбор бе този от Варна.

През втората част "канарчетата" поизравниха играта, но това така и не им помогна да вземат поне точка от двубоят, тъй като късният щурм на "моряците" не беше спрян.

В следващия кръг Ботев гостува на ЦСКА, а Черно море също е гост на шампиона Лудогорец.