Черно море победи Дунав с 3:2

Варненци записаха успех с 3:2

Черно море победи с 3:2 Дунав в първи мач от 13 кръг на Първа лига. Срещата се игра на стадион "Тича" във Варна, а над всички бе неостаряващият Георги Илиев. Капитанът на домакините заби два гола, а един добави Мирослав Енчев.За гостите от Русе се разписа Исмаил Иса, а автогол си отбеляза Илиас Хасани. Срещата започна изненадващо и още във третата минута Дунав поведе в резултата. Защитникът на Черно море Илиас Хасани засече центриране от фланга в собствената си врата и гостите ликуваха.Последва мощен натиск на тима на Илиан Илиев и до почивката резултатът бе обърнат. В 10-ата минута Минчев получи топката в наказателното поле, обърна се и стреля, но удари гредата. Георги Илиев обаче беше добре пласиран и я вкара във вратата с удар отблизо в своя мач номер 300 за "моряците" - 1:1.В 32-ата минута Мартин Минчев опита да прехвърли вратаря на Дунав от малък ъгъл, Димитров изби, но топката попадна у Мирослав Енчев, който вкара за пълния обрат - 2:1.В 77-ата минута Дунав изненадващо стигна до изравняване. Исмаил Иса получи топката на няколко метра от вратата от Ахмедов и успя да я прати във вратата над Макенджиев, но само след 5 минути отново Георги Илиев бе точен и донесе победата на Черно море. Ветеранът вкара фамозен гол от пряк свободен удар.С победата Черно море събра 18 точки и влезе в първата шестица. Дунав пък е на 12-о място с 11 точки.