Черно море победи Витоша (Бистрица) с 1:0

Георги Божилов вкара гола за успеха на "моряците" в Каварна

Черно море започна новия сезон в Първа лига с труден успех с 1:0 над дебютанта Витоша Бистрица. Единствения гол на стадиона в Каварна вкара Георги Божилов в 63-ата минута, след като се възползва от грешка на вратаря Михаил Иванов. По-късно Мариян Огнянов тотално можеше да убие интригата, но ударът му срещна сглобката на вратата.Черно море започна по-добре срещата и първи стигна до по-сериозно голово положение. В 3-та минута Ондрей Сукуп центрира отдясно, а новото попълнение на Черно море Цветелин Чунчуков стреля с глава от удобна позиция, но топката мина встрани от вратата на гостите. В 6-та минута домакините можеха да вкарат гол. Георги Илиев центрира отляво от свободен удар, топката стигна до Иван Коконов, но той стреля неточно от непосредствена близост.В 33-та минута Георги Божилов центрира отляво, а Цветелин Чунчуков стреля много точно с глава, но вратарят на Витоша Михаил Иванов показа отличен рефлекс и успя да изчисти топката. В 38-та минута след карамбол топката стигна до Иван Коконов в наказателното поле, който стреля от десетина метра по диагонал отляво, но в тялото на вратаря Михаил Иванов. В 43-та минута бе най-чистото положение за гостите през първата част, когато Кристиян Кочилов стреля много опасно от 20-тина метра, но вратарят Емил Михайлов показа класа и успя да избие топката.Черно море успя да открие резултата в 64-та минута. Топката бе изритана към наказателното поле на гостите, вратарят Михаил Иванов излезе неразчетено и топката стигна до Георги Божилов, който необезпокояван вкара за 1:0. В 70-та минута Мариян Огнянов открадна топката напредна и подаде към Атанас Зехиров, който стреля много силно по диагонал отдясно, но за късмет на гостите топката се отби в гредата.В третата минута на даденото от съдията четириминутно продължение Григор Долапчиев можеше да донесе точка на гостите, но вартарят Емил Михайлов успя да улови топката след удара му по диагонал от 15-тина метра.