ЦСКА гази в Лига Европа

Малинов с красив гол

ЦСКА постигна изключително категоричен успех срещу черногорския Титоград, побеждавайки го с 4:0 на стадион "Българска армия" в първа среща от първи предварителен кръг на Лига Европа. Головете в днешния двубой реализираха Евандро (40'), Тиаго (53'), Жеферсон (55') и Малинов (72').
Така преди реванша, който е след седмица в Подгорица, "червените" взимат стабилна преднина. Ако столичани отстранят днешния си съперник, във втори кръг ги очаква хърватският Осиек.
В състава на Добромир Митов днес имаше двама дебютанти в лицето на Греъм Кери и Диего Фабрини, които стартираха от първата минута. Капитанът на тима Николай Бодуров пък бе оставен извън състава, а неговото място бе заето от Пламен Гълъбов, тъй като Божидар Чорбаджийски изтърпява наказание от миналия сезон. Другият централен защитник бе португалецът Нуно Томаш.
ЦСКА започна срещата много агресивно и още във втората минута можеше да стигне до гол. Али Соу открадна топка, напредна в наказателното поле и стреля, но много слабо.
Титоград се окопити и в 16-ата минута стигна до опасно положение, при което Черниаускас излезе навреме и предотврати нещо по-сериозно.
В следващите минути "армейците" натиснаха своя съперник, а гостите разчитаха на контраатаките, при една от които можеше да се стигне до гол, но след рикошет, топката излезе в корнер. От ъгловия се стигна до много опасно центриране и само фактът, че нямаше кой да засече топката на втора греда, спаси "червените" от гол в тяхната врата.
Момчетата на Добри Митов заиграха още по-агресивно и така в края на първата част взеха преднина. След неумела намеса на вратаря на Титоград и двоен рикошет, Евандро вкара топката в мрежата за 1:0.
В последната минута на полувремето Гълъбов се отчете с греда от много чисто положение. Второто полувреме отново ЦСКА започна по-агресивно и още в първите минути стигна до две положения, но от тях гол така и не падна.
Само в рамките на 2 минути "червените" решиха всичко в двубоя. Първо в 53-атата минута Тиаго удвои резултата, а минутка по-късно Жеферсон оформи класиката.
След тези попадения черногорците като че ли изгубиха ентусиазъм и "армейците" се възползваха от това и стигаха много лесно до положения.
Така се стигна до 72-ата минута, в която падна последният гол в мача. Вратарят Иванович изчисти нескопосано топка, а Малинов от близо 30 метра стреля и отбеляза за 4:0.
С този резултат "червените" ще гостуват на 16 в Подгорица. Двубоят е от 21:30 часа.