ЦСКА оцеля в Разград

"Орлите" и "армейците" не си вкараха, шампионите продължават да водят с три точки

Лудогорец и ЦСКА не излъчиха победител в шампионатното дерби o 28-ия кръг, завършвайки 0:0. Двубоят в Разград се игра само дни след срещата им за Купата на България. В сряда ЦСКА спечели с 1:0 на "Лудогорец Арена" и се класира на полуфиналите, където ще спори с Ботев (Пловдив).
След днешното равенство разликата между Лудогорец и "армейците" остава три точки в полза на шампионите, които следващата неделя гостуват на Левски. Ден по-рано пък ЦСКА ще домакинства на Берое.
За разлика от мача за Купата, днес срещата протече една идея по-спокойно и без особени грубости, които преобладаваха в предишния мач. Това се потвърждава и от факта, че съдията Драгомир Драганов показа само по един жълт картон на двата отбора - на Жеферсън и Светослав Дяков. Реферът се справи с ръководенето на напечения двубой, въпреки че трябваше да търпи критика от Любослав Пенев преди срещата.
Наставникът на ЦСКА извърши две промени в титулярния състав в сравнение мача за Купата. Лекувалият дълго време контузия Жеферсон започна от първата минута, както и Евандо. Аут този път бяха наказаният Жанио Бикел и Енрике Рафаел.
Сред титулярите на Лудогорец този път не бяха Станислав Манолев, Абел Анисе и наказаните Сисиньо и Яцек Горалски. От първата минута стартираха Антон Недялков, Лукас Саша, Светослав Дяков и Серкан Юсеин.