ЦСКА разби Верея с 5:1

Чорбаджийски и Роланд Алберг с по две попадения

6 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

ЦСКА преодоля загубата с 0:2 от Левски в полуфиналите за Купата на България, забивайки пет звучни шамара на Верея, за да спечели с 5:1.
"Червените" започнаха срещата на пълни обороти още в първите минути, като в 9-ата минута Станислав Манолев нацели напречната греда от свободенб удар.
В 17-ата минута ЦСКА откри чрез Роланд Алберг. Станислав Манолев догони топката на тъча, центира към наказателното поле на Верея, а там Алберг засече от въздуха и откри резултата - 1:0.
В 30-ата минута на срещата "червените" удвоиха, а голмайстор бе капитанът Чорбаджийски след хубаво изпълнен корнер.
Точно преди края на първото полувреме Божидар Чорбаджийски вкара втория си гол в срещата, за да направи резултата класически - 3:0.
В 52-ата минута Роланд Алберг вкара второто си попадение в срещата, след като получи страхотно подаване от Рафаел Енрике - 4:0.
В 83-ата минута на срещата Верея вкара почетно попадение чрез Мохамед Шемлал, който се възползва от груба грешка на вратаря Чериаускас.
В първата минута на добавеното време Станислав Манолев оформи крайното 5:1 от дузпа.
След тази победа ЦСКА намалява разликата с лидера Лудогорец на 3 точки, като събира 69, докато Верея е на дъното в първата шестица с 35 пункта.