Динамо (Загреб) надви Бенфика  с 1:0

Динамо ще бъде с леко предимство преди реванша, но шансовете на Бенфика остават

Динамо (Загреб) взе крехка преднина срещу Бенфика след първия двубой между двата тима от 1/8-финалите в Лига Европа. Хърватите се наложиха с 1:0 с гол от дузпа на Бруно Петкович в 38-ата минута и ще имат леко предимство преди реванша след седмица.Домакините можеха да спечелят и по-убедително, тъйкато имаха още няколко добри положения в мача. В 19-ата минута истинска бомба на Олмо бе спасена по страхотен начин от Влаходимос.В 38-ата минута Олмо бе спънат на ъгъла на наказателното поле от Диас и съдията посочи бялата точка, а Петкович реализира хладнокръвно за 1:0.В 45-ата минута отново Влаходимос бе герой за гостите с ново чудесно спасяване след удар отблизо на Гояк.В началото на втората част страхотен шут на Оршич профуча на сантиметри над напречната греда.Бенфика пък твърде рядко стигаше до възможности пред вратата на домакините. В 86-ата минута Грималдо опита удар от добра позиция, но твърде слаб, за да затрудни вратаря.
В края хърватите натиснаха в търсене на второ попадение, но с нови пропуски се отличиха Оршич и Ситум и в крайна сметка срещата завърши без повече голове. Динамо ще бъде с леко предимство преди реванша, но шансовете на Бенфика остават.