Дженоа победи Ювентус  с 2:0

ВАР отмени гол на Дибала

Първата загуба за Ювентус през сезона в Серия "А" вече е факт. "Бианконерите" отстъпиха шокиращо с 0:2 при визитата си на Дженоа в 28-ия кръг на първенството.
Драматичната развръзка в днешния двубой се разигра в последните минути на "Луиджи Ферарис", а попаденията за домакините бяха дело на Стураро (72') и Пандев (81').
По този начин торинци вече имат актив от 24 успеха, 3 равенства и 1 загуба. Те притежават 75 точки на върха, като са с цели 18 пред втория Наполи, който е със среща по-малко. За Дженоа това бе 33-ата точка за сезона, като отборът се намира на 12-ото място.
В днешния мач Алегри бе дал почивка на голямата звезда на тима Кристиано Роналдо, който остана извън групата.
Първото полувреме не предложи кой знае колко шоу, като в 33-ата минута домакините имаха претенции за дузпа, но след преглед на ВАР системата наказателен удар не бе отсъден.
Втората част започна мечтано за "бианконерите", които поведоха в резултата в 56-ата минута чрез Дибала. Момент по-късно обаче голът бе отменен заради засада, като отново бе използвана системата за видеоповторения.
Постепенно домакините притиснаха "старата госпожа", при което логичното се случи и гол във вратата на Перин падна. Пандев намери Стураро, който хладнокръвно отбеляза за 1:0.
"Грифоните" продължиха да играят по-добре и така стигнаха до нов гол. Пандев отбеляза след асистенция на Куаме.
До края домакините не се затрудниха да задържат преднината си и заслужено спечелиха трите точки.