Дортмунд с фамозен обрат срещу Интер

Вестфалци наваксаха сериозен пасив и спечелиха шоу с 5 гола

4 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Борусия (Дортмунд) обърна у дома Интер с 3:2 в мач от четвъртия кръг в група F на Шампионската лига.
Двата тима си размениха по едно полувреме, като през първото гостите от Милано бяха доста по-активни и взеха комфортна преднина. Още в самото начало Лаутаро Мартинес (5) изведе „нерадзурите“ напред в резултата, а пет минути преди края на първата част Матиас Весино (40) удвои аванса им след пас на Кандрева.
След почивката вестфалци се съвзеха от шока и намалиха чрез Ашраф Хакими (51), разписал се след пас на Марио Гьотце. Юлиан Брандт (64) изравни след асистенция на Пако Алкасер (64), а след това отново Ашраф Хакими (77) бе точен след подаване на Джейдън Санчо и донесе успеха на „жълто-черните“.
С тази победа вестфалци събраха 7 точки и излязоха на втора позиция, само на точка зад лидера Барселона. Интер е трети с 4 точки и две пред последния Славия (Прага).