Дортмунд взе утешителна победа и остави Гладбах извън Шампионската лига

Отборът победи адашите от Гладбах с 2:0 като гост

5 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

Борусия (Дортмунд) завърши сезона с победа от 2:0 над домакините от Борусия (Мьонхенгладах) в среща от последния 34-и кръг на германската Бундеслига. Първото попадение бе дело на Джейдън Санчо, който вкара в 45-ата минута на срещата. В 54-ата минута Ройс удвои аванса на тима си. След този мач Гладбах финишира на 5-ата позиция с актив от 55 точки, докато рурците завършват на второто място с актив от 76 точки, на 2 точки зад шампиона и лидер в класирането Байерн.Отборът имаше всички шансове да се поздрави с титлата, но направи доста грешки в последните кръгове и в крайна сметка това коства на тима да стане шампион.