Драма в Генуа отдалечи Рома от ШЛ

"Вълците" изтърваха трите точки в края, а можеха и да загубят в последните секунди

5 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Дженоа и гостуващият Рома завършиха 1:1 в мача си от 35-ия кръг на италианската Серия "А", като този резултат отдалечи „вълците“ от топ 4 и класиране за Шампионската лига.
Първото полувреме бе равностойно с положения и пред двете врати, а пропуски направиха Джеко и Фасио от гостите и Лападула и Куаме от домакините.
През втората част Стефан Ел Шаарави (82) изведе Рома напред в резултата след асистенция а Джеко, а в добавеното време аржентинецът Кристиан Ромеро изравни за "грифоните". Те имаха шанс да измъкнат и трите точки, но в 96-ата минута парагвайският нападател Антонио Санабрия пропусна дузпа срещу бившия си тим.
Равенството отдалечи "вълците" от четвъртото място, заемайки петата позиция с 59 точки и на 3 зад четвъртия Аталанта. Генуезци все още не могат да бъдат спокойни за оставането си в елита, след като са 16-и с 36 точки.