Дунав победи Витоша (Бистрица) с 1:0

Дунав отстрани Витоша в полуфинален плейоф за оставане в елита

5 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Витоша (Бистрица) загуби у дома от Дунав с 0:1 в мач-реванш от полуфиналния плейоф за оставане в елита. Исмаил Иса (15) отбеляза победния гол за "драконите", които с общ резултат 1:0 продължават към втория бараж срещу Септември, който ще определи отбора, който завършва 11-и и остава в Първа лига, а загубилият ще играе бараж с третия от Втора лига. След загубата си „тигрите“ пък отиват директно на бараж срещу втория във Втора лига.
Гостите взеха инициативата в самото начало и още в 4-ата минута Исмаил Иса стреля с глава след центриране от корнер, но Християн Василев успя да улови без проблеми. Пет минути след това отново след корнер Диян Димов не успя да насочи удара си с глава в очертанията на вратата на домакините. Те капитулираха в 15-ата минута, когато Иса се разписа след подаване на Диян Димов отляво.
„Драконите“ продължиха да доминират и в 40-ата минута Божидар Васев овладя топката и шутира, но твърде слабо, а в края на първото полувреме Лъчезар Котев отправи удар в аут.
След почивката в 48-ата минута Мартин Ковачев от гостите отправи неточен удар, а в 62-ата минута и Иса не показа точен мерник. Едва в 78-ата минута Емил Гъргоров шутира опасно за домакините, но топката излезе в аут. Минута след това Светослав Ковачев пропусна сам срещу вратаря на „тигрите“ Василев.
В самия край младият Светослав Ковачев от гостите беше изгонен с директен червен картон, а изблъскването му срещу Кристиян Кочилов за малко не доведе до сериозно сбиване между футболистите.