Дунав подхлъзна Арда

Новакът в елита загуби от русенци

5 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Арда (Кърджали) загуби с 0:2 домакинството си на Дунав от 12-ия кръг на efbet Лига. Тимът на Стамен Белчев се представи неубедително срещу гостите от Русе, които прие на стадион "Локомотив". След донякъде неочакваната издънка Арда пропусна да се утвърди на петото място. Новакът в елита има 18 точки, а също с толкова са Черно море и Берое. Дунав пък събра 13 и се изкачи на деветото място.
Точни във вратата на Иван Караджов бяха Ахмед Ахмедов в 45-ата минута и Стефан Христов в 67-ата.
В заключителните минути Арда игра с десет човека, след като Илиас Хасани получи втори жълт картон за грубо нарушение и беше изгонен от съдията Радослав Гидженов.