Дузпа спаси Италия и Манчини от фалстарт в Лигата на нациите

Слабо първо полувреме за "сборня" срещу Полша

6 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Италия и Полша завършиха при 1:1 в двубой от Лигата на нациите. Мачът в Болоня беше първи за двата тима в турнира, като първото полувреме беше по-добро за гостите, а на почивката италианците си върнаха контрола в дебюта на новиия треньор Роберто Манчини.
Пьотър Зелински откри резултата в 40-ата минута, след като Левандовски му сервира топката с меко центриране. Зелински имаше още една добра атака в 6-ата минута, но Донарума се намеси.
За Италия Федерико Бернардески бе замесен в по-интересните ситуации пред полската врата, но нямаше късмет да отбележи. Италианците все пак стигнаха до попадение, макар от дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение на Блашчиковски, а Жоржиньо изравни от бялата точка в 78-ата минута за крайното 1:1.
Полша и Италия са на първите две места в групата, но третият отбор Португалия все още не е дебютирал в турнира.