Дузпа в края изпрати Олимпиакос в Лига Европа

В добавеното време Гилерме пропусна поредния шанс за домакините

4 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Олимпиакос спечели директната битка за Цървена звезда за участие в Лига Европа, след като постигна домакинска победа с 1:0 в балканското дерби от последния кръг в Група "В" на Шампионската лига. Единственото попадение реализира Юсеф Ел Араби от дузпа в 88-ата минута. През първата част и гостите имаха шанс да изпълнят 11-метров наказателен удар, който обаче бе пропуснат от Томаане. През цялото време Олимапиакос търсеше победата, но пропуските на нападателите на домакините, както и чудесните намеси на Милан Борян съхраняваха равенството, което вършеше работа на Зведа.  Грешка на Жандер в края доведе до дузпата, с която Олимпиакос спечели победата и изпревари днешния си съперник с една точка в крайното класиране.
Доминацията на домакините преди почивката бе осезаема, но Милан Борян направи две страхотни спасявания след удари на  Даниел Поденсе. Камара и Ел Араби пък стреляха неточно от чудесни позиции. При цялото си предимство Олимпиакос можеше да се окаже изоставащ в резултата, след като Гилерме фаулира Марин в наказателното поле в 41-вата минута - дузпа за гостите. Томаане изпълни, но топката срещна гредата.
В 50-ата минута Поденсе пропусна поредната добра възможност, след като негов удар от границата наказателното поле профуча встрани от целта. Няколко минути след това за пореден път Борян спаси гостите, избивайки страхотен удар на Гилерме от 25 метра. В 59-ата минута и гредата помогна на Звезда след изстрел с глава на Ел Араби.Борян за пореден път отказа Поденсе в 63-тата минута. Този път португалецът получи на далечната греда, освободи се добре от бранител на гостите и стреля, но вездесъщият вратар на гостите отново спаси.
Решаващият момент бе в 86-ата минута, когато Жандер игра с ръка в наказателното поле на Цървена звезда. Ел Араби изпълни по превъзходен начин дузпата, с което донесе заслужената победа на Олимпиакос.В добавеното време Гилерме пропусна поредния шанс за домакините.