Емполи нанесе шамар на обезсърчения Наполи

Емполи остава на 18-о място в зоната на изпадащите, но вече с 25 точки или две по-малко от спасителната 17-а позиция

Емполи постигна победа с 2:1 над гостуващия Наполи в ранния мач от днешната програма на междинния 30-и кръг в Серия “А”. Попаденията за победителите отбелязаха Диего Фариас (28’) и Джовани Ди Лоренцо (52’), а за гостите точен беше Пиотр Зиелински (44’).В началото на мача играта беше равностойна, като домакините откриха резултата след първата си по-сериозна възможност. В 28-ата минута Диего Фариас стреля, топката рикошира в ръката на Зиелински и влетя в мрежата на неговия тим. Неаполитанците заиграха по-смело и стигнаха до изравняване в 44-ата минута именно чрез Зиелински, който се разписа след изключителен шут от далечно разстояние.
В 51-ата минута Алекс Мерет изби в корнер опасен шут от близко разстояние на Франческо Капуто. При последвалото изпълнение на ъгловия удар обаче Ди Лоренцо успешно засече топката с глава и така донесе победата за своя тим срещу обезсърчен от изгубените шансове за титлата Наполи.Емполи остава на 18-о място в зоната на изпадащите, но вече с 25 точки или две по-малко от спасителната 17-а позиция, заета от Болоня. Наполи продължава да е втори в класирането с 63 пункта, на 18 от водача Ювентус и мач по-малко.