Етър надви Септември с 2:0

"Виолетовите" спечелиха с 2:0

6 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Етър ликува на стадион "Васил Левски", след като постигна чист успех с 2:0 срещу Септември в среща от 7-ия кръг на Първа лига. Точни за "виолетовите" бяха Румен Руменов (25) и Даниел Младенов (63).
Срещата започна на ниско темпо, а положения пред двете врати липсваха. Първото по-сериозно такова за първото полувреме се оказа и гол. Румен Руменов се разписа с глава в 25-ата минута след асистенция на Даниел Младенов.
В 38-ата минута Етър можеше да поведе с 2:0, но Валентин Галев демонстрира качества и на два пъти отрази удари на Велко Батрович.
Втората част започна с видима инициатива от гостите, като чистите положения пред вратата на Галев обаче липсваха.
В 57-ата минута Боджадж свали топката към Младенов, който се измъкна от двама бранители и стреля, но покрай вратата.
Няколко минути по-късно Етър на практита реши крайния изход на мача, след като отбеляза второ попадение. То бе дело на Даниел Младенов, който получи свалена топка с глава в наказателното поле от Флорент Боджадж.
До края Септември опита по някакъв начин да върне поне едно от попаденията пасив, но така и не стигна до чисти положения и закономерно загуби с 0:2.
След този успех Етър се изкачва до 10-ата позиция със 7 точки от седем срещи, а Септември остава тринадесети с 4 пункта.