Етър шокира Дунав в Русе

"Болярите" с първа победа като гости този сезон

5 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Дунав загуби у дома от Етър 0:2 в мач от 13-ия кръг на efbet Лига. Румен Руменов (70) и Красимир Станоев (80-дузпа) шокираха "драконите" в Русе за първата победа на "болярите" като гости този сезон.
През първата част домакините бяха по-близо до гола, въпреки че първата опасна възможност бе пред тяхната врата в 17-ата минута, когато Ивайло Димитров се пребори за топката пред наказателното поле и тя стигна до Иван Стоянов, който нанесе силен удар покрай гредата.
В 25-ата минута домакините организираха скоростна атака. Свилен Щерев получи пас зад защитата на гостите и халфът опита удар по диагонала, който бе избит в корнер от Христофор Хубчев. След още 12 минути игра „драконите“ удариха и греда. Любен Николов спечели топката след центриране от корнер, но с глава прати топката в гредата.
След почивката домакините получиха нов шанс да открият резултата. В 58-ата минута Ивайло Лазаров центрира в наказателното поле на Етър, където Ахмед Ахмедов успя да изпревари Христо Иванов и нанесе удар, който обаче мина над вратата.
Резултатът бе открит в 70-ата минута, когато комбинация между Иван Стоянов и Крум Стоянов позволи на втория да намери непокрит Румен Руменов, който с плътен удар от наказателното поле се разписа за 0:1.
Десет минути по-късно „болярите“ нанесоха втори съкрушителен удар и решиха нещата в своя полза. Крум Стоянов навлезе в наказателното поле, където бе спънат от Самуел Инкоом и арбитърът посочи бялата точка. Зад топката застана Станоев и не сбърка за 0:2, което се оказа и крайният резултат.
Така Етър записа първа победа при гостуванията си този сезон и с 14 точки изпревари Дунав на деветата позиция. Тимът от Русе вече е десети с 13 точки.