Евертън разби Бърнли  с 5:1

"Карамелите" спряха серия от пет кръга без успех

5 годиниФутбол 8 Телевизия Евроком

Евертън се развихри и спечели убедително с 5:1 при визитата си на Бърнли в мач от 19-ия кръг на английската Висша лига.
Йери Мина (2) даде ранен аванс на тима от Ливърпул, а Люка Дин (13) го удвои. Гилфи Сигурдсон (22-дузпа) направи разликата класическа, а преди почивката  Бен Гибсън (37) намали.
След почивката Люка Дин (71) вкара втори гол след пас на Бернард, а в добавеното време бразилецът Ричарлисон (90+3) оформи крайния резултат след подаване на Сигурдсон.
Така „карамелите“ спряха серия от пет кръга без победа (2 равенства и 3 загуби) и са осми с 27 точки. Бърнли допусна 13-а загуба от началото на сезона и е 18-и с 12 точки.
По същото време Крисъл Палас и Кардиф завършиха 0:0. След равенството в Лондон „орлите“ са 14-и с 19 точки, а уелският тим заема 17-а позиция с 15 точки.