Фалкао спаси Монако в зрелище

Монегаските без поражение от пет срещи насам

5 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

Монако завърши 2:2 при визитата си на Анже в среща от 27-ия кръг на френската Лига 1 и продължи серията си на пет мача без загуба.
Монегаските губеха с 0:2 на почивката, след като Флавиен Тет (22, 45) се разписа на два пъти за тима от Източна Франция. Веднага след подновяването на играта Монако успя да намали чрез Радамел Фалкао (49, 80-дузпа), който след това вкара и от бялата точка, за да спаси точката за тима от Княжеството.
След равенството играчите на Леонардо Жардим са на 16-а позиция с 26 точки и на 6 от опасната зона. Анже е 12-и с 34 точки.
При същия резултат 2:2 завършиха още Реймс и гостуващият Амиен. Гостите поведоха с 2:0 до почивката след попадение на Муса Конате (39) и автогол в 44-ата минута на Юнис Абделхамид. След това Булайе Диа (70) и Матийо Кафаро (84) донесоха точката на домакините, които са на пета позиция с 42 точки. Амиен е 17-и с 25 точки.