Фейенорд срази Порто, всички в групата са с по 3 точки

В сблъсък между отбори, които са стъпвали на върха в европейския клубен футбол, домакините стигнаха до трите точки с попадения на Йенс Торнстра и Рик Карсдорп след почивката

5 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Фейенорд се наложи с 2:0 над Порто в един от най-очакваните мачове от днешната програма на Лига Европа. В сблъсък между отбори, които са стъпвали на върха в европейския клубен футбол, домакините стигнаха до трите точки с попадения на Йенс Торнстра и Рик Карсдорп след почивката.Двата тима изиграха доста предпазливо първо полувреме, в което почти нямаше голови положения. Публиката на "Де Кюип" всячески подкрепяше домакините, но те рядко стигаха до удари към вратата на Порто. Стражът на португалците Аугустин Маркесин трябваше да се намесва решително само в 27-ата минута след изстрел на Себастиан Ларсон. За "драконите" пропуск направи Зе Луиш.
В 49-ата минута Йенс Торнстра даде преднина на Фейенорд. В основата на попадението беше Себ Ларсон. Шведът центрира перфектно към своя съотборник и той разстреля Маркесин.Порто опита да отвърне на удара, но атаките на тима бяха твърде хаотични. Фейенорд заигра на контри и това даде резултат. В 80-ата минута десният бек Рик Карсдорп се откъсна и хладнокръвно оформи крайното 2:0.