Феноменален гол не бе достатъчен на Ботев срещу Етър във Враца

"Виолетовите" измъкнаха точка в края и си гарантираха първото място в група „А“ на втората осмица

5 годиниФутбол 7 Телевизия Евроком

Ботев (Враца) завърши 1:1 у дома с Етър в мач от 5-ия кръг в група "А" на втората осмица в Първа лига. Точката гарантира първото място на „виолетовите“ в групата, а тимът от Враца все пак остава единствен без поражение в плейофната фаза. Георги Вълчев (77) даде аванс на домакините с красив гол след задна ножица, а Милчо Ангелов (90+1) донесе точката за гостите от Велико Търново.
Гостите от Велико Търново започнаха по-активно и Даниел Младенов пропуска още в 3-ата минута, когато вратарят Красимир Костов отрази удара му. Играта бе равностойна през първата част и нито един от съперниците не успя да реализира някое от положенията си. В последната минута на първото полувреме Иван Стоянов шутира от пряк свободен удар, а Красимир Костов в първия момент не успя да улови топката и позволи тя да премине през краката му. Вратарят обаче се поправи бързо и я спря на голлинията.
Второто полувреме започна отново с добро положение за „виолетовите“, но Даниел Младенов не намери целта. След това домакините заиграха по-добре и усилията им бяха възнаградени в 77-ата минута, когато Георги Вълчев вкара изключително красив гол със задна ножица. До края на мача гостите натиснаха и в първата минута от добавеното време Милчо Ангелов оформи крайния резултат.
След равенството Етър е твърдо първи в групата с 42 точки, а Ботев (Враца) остана на 6 точки зад него на втората позиция. По този начин „виолетовите“ ще играят в плейофа за седмата позиция срещу втория от група „В“, докато Ботев Враца ще се изправи срещу победителя в нея.