Фиорентина победи Милан с 3:1

Рибери развинти “росонерите” за победата с 3:1, “Сан Сиро” го изпрати с аплодисменти

4 годиниФутбол 11 Телевизия Евроком

Фиорентина нанесе трета поредна загуба на Милан в Серия А, след като победи “росонерите” с 3:1 насред “Сан Сиро”. Франк Рибери доказа високата си класа и макар на 36 години развинти противниковата защита. Французинът вкара красив гол за 3:0 в 78-та минута, а преди това бе в основата на попаденията на Ерик Пулгар от дузпа в 14-та минута и Гаетано Кастровили в 66-та. Милан пък игра с човек по-малко от 55-та минута, когато бе изгонен Матео Мусакио за грубо нарушение в центъра на терена. Светлият лъч за “росонерите” е Рафаел Леао, който вкара феноменален първи гол с екипа на тима. След тази загуба Милан е чак на 16-то място в Серия А с едва 6 точки от първите 6 мача и бъдещето на Марко Джампаоло начело на тима е поставено под огромна въпросителна. Освен това "росонерите" са само на точка от чертата с изпадащите. Не такива проблеми има Винченцо Монтела, чийто тим Фиорентина влезе в серия от 4 поредни мача без поражения, в това число равенствата с Ювентус и Аталанта и победите над Сампдория и Милан. “Виолетовите” са 9-ти в класирането с 8 точки. Фиорентина започна много добре срещата, като през първото полувреме особено активен бе ветеранът Франк Рибери. Именно след пробив и шут на французина Джанлуиджи Донарума не се намеси добре и изби топката. Последва разбъркване в наказателното поле, при което Федерико Киеза бе спънат. Чилиецът Ерик Пулгар се доказа като хладнокръвен изпълнител на дузпи и реализира от бялата точка за 1:0. “Виолетовите”, които в този мач играха в зелен екип, продължиха добрата си игра и в 28-та минута Киеза отбеляза втори гол, но той бе отменен заради засада. Милан опита да отвърне, но удар на Сусо бе отразен. Малко след това и Матео Мусакио опита късмета си, но не сполучи. На почивката треньорът на Милан Марко Джампаоло замени Франк Кеси с Раде Крунич, но плановете му се объркаха в 55-та минута. Мусакио извърши грубо нарушение в центъра на терена, а главният рефер се нуждаеше от доста гледания на повторения, за да вземе решение. В крайна сметка то бе следното - Мусакио бе изгонен с директен червен картон. Фиорентина реши всичко в 66-та минута, когато Киеза центрира остро от крилото, Донарума пак не изби добре топката, а Кастровили направи добавка за 2:0. Две минути по-късно халфът изработи и дузпа, след като бе повален в наказателното поле от Бенасер. Донарума обаче се реваншира за някои отигравания и спаси битата от Киеза дузпа. Третият гол обаче не закъсня. В 78-та минута Киеза проби през центъра при бърза контраатака и подаде към Рибери. Французинът показа класа и след рязък финт и удар в близкия ъгъл увенча добрата си игра с красив гол - 3:0 за Фиорентина.Две минути по-късно Рафаел Леао вкара първото си попадение за Милан. И то какво. Младият португалец матира защитата на Фиорентина с поредица от финтове, премина през трима бранители на гостите и с хладнокръвно реализира почетния гол за тима си - 1:3.