Германия се класира за финала за Купата на конфедерациите

Бундестимът отнесе без проблеми Мексико на полуфинала

7 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Германия се класира без особени проблеми за финала на купата на Конфедерациите, след като срази Мексико във втория полуфинален сблъсък с 4:1 на Олимпийски стадион в Сочи.Бундестимът осъществи истински блицкриг и до осмата минута дръпна с два гола, реализирани от Леон Горецка за 109 секунди. Ацтеките се окопитиха след средата на първата част, но направиха няколко пропуска.Четвърт час след почивката Тимо Вернер сложи точка на спора, вкарвайки трето попадение за световния първенец. Хименес нацели гредата, но минути преди изтичането на редовното време Марко Фабиан реализира гол-красавец от дистанция. Надеждата за Мексико беше краткотрайна, защото малко след това Амин Юнес оформи крайния резултат след подаване на Емре Джан. Така мексиканците ще играят с Португалия за третото място, а в големия финал възпитаниците на Йоги Льов излизат срещу първенеца на Южна Америка Чили.