Гол с пета прати Челси напред в Шампионска лига

Валенсия спечели с 1:0 в Амстердам и също е на 1/8-финал

4 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Челси се класира за 1/8-финалите на Шампионска лига, след като победи с 2:1 Лил в мач от група "Н" на турнира.

Домакинитевкарахаголовете си ощепрезпървотополувреме чрез ТамиЕйбрахам и СезарАспиликуета. Попадението на английския стрелец беше след фамозноизпълнение с пета след подаване на Вилиан. Французите се разписаха с първия си точен удар на "Стамфорд Бридж", койтобеше дело на ЛюикРеми в 78-ата минута.

С успеха Челси събра 11 точки и остана зад Валенсия, койтоимасъщия актив, но по-добри показатели в директнитедвубои. "Прилепите" си осигурихамястовъвфазата на елиминациите след победа с 1:0 над Аякс в Амстердам.

Срещата в Холандиябешеизключително напечена, но голът на Родриго в 24-ата минута се оказа фатален за миналогодишния 1/2-финалист в турнира, който отпада с 10 т.