Грешна стъпка за Челси по пътя към топ 4

"Вълците" с убийствена ефективност в нападение

Челси и Улвърхямптън завършиха при 1:1 в среща от 30-ия кръг на английската Висша лига.
Първата част премина с превес за домакините, като гостите нямаха удар по посока на вратата на Кепа и едва 23% притежание на топката.
Улвърхямптън успя да вкара при единствения си точен удар в мача и в 56-ата минута Раул Хименес откри резултата. След попадението Челси натисна, а Игуаин, Педро, Лофтъс-Чийк и Уилиан пропуснаха добри положения. Еден Азар все пак спаси точката в продължението, оформяйки крайното 1:1.
Загубата отдалечи Челси от зона Шампионска лига, като "сините" остават на шесто място, на 11 точки от четвъртия Манчестър Юнайтед.