ГРИГОР ДИМИТРОВ СЕ КЛАСИРА НА ПОЛУФИНАЛИТЕ НА ТУРНИРА В СИНСИНАТИ

ДИМИТРОВ ЧАКА ХЪРВАТИН ЗА СЛЕДВАЩИЯ СИ МАЧ

8 годиниТенис 1 Телевизия Евроком

Григор Димитров достигна първия си полуфинал в АТР турнир от април. Българинът продължи блестящата си серия на "Мастърс 1000" в Синсинати. В четвъртфиналите той се наложи над местния представител Стив Джонсън със 7:6(8), 6:2.По този начин Григор взе реванш от този съперник за загубата си на Уимбълдън тази година.В първия сет имаше само една точка за пробив. При 1:1 Джонсън не успя да я реализира като сгреши от форхенд. И двамата сервираха с над 70% първи сервис и доста лесно печелеха геймовете си до тайбрека.
Там двамата няколко пъти си разменяха предимство в резултата. Драмата бе пълна като Джонсън два пъти спаси сетболи, но при третия си опит Гришо затвори с 10:8 точки за 49 минути общо на корта.
В тази част Димитров бе много стабилен и допусна само седем непредизвикани грешки.
Българският №1 започна блестящо и втората част с пробив за 1:0, а малко по-късно тотално уби интригата с втори за 4:1. Той тотално доминираше на корта и особено в по-дългите разигравания, задържайки аванса си до края.Следващият съперник на Гришо ще бъде определен в мача между Марин Чилич и Борна Чорич. Интересното е, че с Чилич Димитров се срещна на Олимпийските игри в Рио преди дни и отстъпи в два сета.За родния талант това е най-силното му представяне изобщо на турнира в Синсинати през годините. Той си осигури минимум 360 точки за световната ранглиста.