Хамилтън с поредна титла

Британецът само на един трофей от германската легенда, Ботас спечели в САЩ

4 годиниМоторни 13 Телевизия Евроком

Пилотът на Мерцедес Люис Хамилтън завърши втори в Гран при на САЩ и защити световната си титла във Формула 1, печелейки шести шампионски трофей в своята кариера. Така британецът се доближи само на една титла от рекордьора Михаел Шумахер.
Хамилтън имаше нужда от само четири точки, за да си гарантира предсрочно шампионската титла, а с втората позиция си гарантира титлата. Победител в САЩ стана неговият финландски съотборник Валтери Ботас, а третото място приключи Макс Верстапен с Ред Бул. Себастиан Фетел отпадна още в 9-аъа минута, а съотборникът му във Ферари Шарл Льоклер завърши четвърти.
На старта Ботас без проблеми запази първата си позиция, а зад него Фетел загуби второто място от Верстапен. Хамилтън прескочи Льоклер и се залепи за Фетел , а малко по-късно го изпревари. Докато германецът опитваше контраатака срещу Люис, бе изпреварен и от съотборника си Льоклер. Германецът имаше проблем с болида си и след като бе изпреварен още от Ландо Норис с Макларън и Даниел Рисардо с Рено, се срина до седмата позиция, а в деветата обиколка задното окачване на неговия болид се разпадна и той все пак успя да спре в зоната на сигурността на три гуми.
В 24-ата обиколка Ботас настигна Хамилтън с по-новите си гуми и го изпревари. В следващата обиколка британецът спря в бокса за първа смяна на гуми и се върна на трета позиция на 15 секунди зад втория Макс Верстапен от Ред Бул и повече от 20 секунди от лидера Ботас.
След вторите влизания в бокса в 36-ата обиколка Ботас излезе втори зад съотборника му Хамилтън и изоставане от седем секунди, но с по-новите си гуми успя да го задмине и да ликува с победата в тази надпревара.