Хамилтън взе последното Гран при за сезона

Себастиан Фетел втори, Фернандо Алонсо с последен старт

5 годиниМоторни 9 Телевизия Евроком

Люис Хамилтън спечели последното за сезона Гран при и финишира първи в надпреварата на Абу Даби. Британецът вече си беше осигурил титлата, но поведе колоната от самото начало и остави зад себе си на финала големия си съперник Себастиан Фетел.
Трети на почетната стълбичка се качи Макс Верстапен от отбора на Ред Бул. Четвърти зад него финишира Даниел Рикардо, който днес се състезава за последен път като съотборник на Макс в Ред Бул.
Пилотът на Макларън Фернандо Алонсо пък завърши на 11-то място в последното си състезание във Формула 1.