Херта надви Борусия Дортмунд с 2:1

"Старата дама" победи с 2:1 опонента си

7 годиниФутбол 6 Телевизия Евроком

Борусия Дортмунд се издъни при визитата си на Херта и загуби гостуването си с 1:2.Това стана в среща от 24-ия кръг на германската Бундеслига. Преди този мач рурците имаха на сметката си три поредни победи във вътрешния шампионат.Калу откри за домакините в 11-ата минута, а в 55-ата Обамеянг изравни. Платенхард обаче донесе успеха на своите след страхотен гол от фаул в 70-ата минута.След загубата си Дортмунд е 3-и в класирането с 43 точки, а "Старата дама" е на 5-ото място с 40 пункта.В тази загуба има логика, тъй като футболистите на Томас Тухел бяха грохнали след боя над Бенфика през седмицата.Победата е първа за берлинчани над Дортмунд от 3 години насам.