Хофенхайм и Лион направиха головия шедьовър на вечерта

След две седмици Лион ще е домакин в същия сблъсък

5 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Хофенхайм и Лион си размениха по три гола в най-резултатния двубой от вечерта в Шампионската лига. Домакините изравниха в добавеното време, след като преди това груби грешки на защитата и вратаря им беше напът да ги остави без нищо в сблъсък, в който те създадоха много повече положения. В другия мач от тази Група “F” Манчестър Сити надви Шахтьор (Донецк) с 3:0 в Украйна. По този начин англичаните са лидери с 6 точки, французите вече са втори с 5 точки, а Шахтьор и Хофе са с по 2 точки.Отборът на Лион имаше шанс да излезе напред в 27-ата минута, когато централният защитник Кевин Фогт сбърка при отиграването и Бертранд Траоре с лекота вкара за 1:0.
Германците обаче отговориха само шест минути по-късно чрез Андрей Крамарич, а веднага след началото на второто полувреме хърватският нападател реализира още веднъж - 2:1 за Хофенхайм.
Последва обаче нов обрат. В 59-ата минута Танги Ндомбеле простреля Оливер Бауман в близкия му ъгъл, като капитанът на домакините носи вина за това попадение. След още осем минути фатално сгреши друг футболист на тима от Зинсхайм - Кевин Акпогума, а Мемфиса Депай само това чакаше - 3:2 за Лион.
Играчите на Юлиан Нагелсман обаче запазиха хладнокръвие и стигнаха до майсторско изравнително попадение в продължението, дело на Жоелинтон.След две седмици Лион ще е домакин в същия сблъсък.