Интер на върха

"Нерадзурите" на две точки пред шампиона Ювентус

4 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Интер обърна у дома Верона с 2:1 в среща от 12-ия кръг на италианската Серия „А“ и се изкачи на върха във временното класиране преди мача на шампиона Ювентус срещу Милан в неделя.
„Нерадзурите“ доминираха в двубоя, но гостите от града на Ромео и Жулиета поведоха с попадение на Валерио Вере (19-дузпа). До края на първата част футболистите на Антонио Конте не успяха да отвърнат на удара.
След почивката Интер стигна до пълен обрат, след като Матиас Весино (65) и Николо Барела (83) се разписаха, възползвайки се от подавания на Валентино Ладзаро и Стефан де Фрей.
С тази победа Интер събра 31 точки на върха и има 2 повече от Ювентус. Верона е на девета позиция с 15 точки.
По-рано през деня Торино спечели убедително с 4:0 при визитата си на Бреша и излезе на 11-а позиция с 14 точки. Бреша предпоследен със 7 точки.