Интер надви Емполи с 1:0

Балде вкара единственото и победно попадение

Интер постигна минимална победа с 1:0 при визитата си на Емполи в среща от 19-ия кръг на Серия "А".По този начин "нерадзурите" събраха 39 точки в актива си и са на два пункта от второто място, което в момента е заемано от Наполи. Отборът от Милано като цяло изпитваше сериозни трудности срещу коравите домакини, но все пак тимът на Лучано Спалети успя да постигне трета победа в последните си четири мача от италианския шампионат.Единственото и победно попадение бе дело на Кейта, който бе точен в 72-ата минута.Върнатият в състава на Интер Наинголан бе резерва в този двубой, но влезе като смяна. Като цяло домакините имаха доста трудности през първото полувреме и се наложи да направят две принудителни смени заради контузиите на Ла Гумина и Паскуал, което в крайна сметка обърка сериозни сметките им при смените след почивката.Малко след почивката Кейта вкара топката в мрежата на домакините, но бе вдигнат флага за засада и попадението не бе зачетено. Като цяло опасностите пред двете врати по време на двубоя бяха малко на брой, а единственото попадение на Кейта дойде след центриране на Вършалко и удар от воле на нападателя.Малко преди самия край Икарди можеше да удвои, но ударът му бе спасен от противниковия вратар.