Интер победи Рапид (Виена) с 1:0

За Рапид пък предстои доста тежка задача да търси успех в Милано, ако иска да продължи напред

5 годиниФутбол 6 Телевизия Евроком

Отборът на Интер направи първата крачка към класиране на 1/8-финалите в Лига Европа. Тази вечер "нерадзурите" победиха с минималното 1:0 Рапид (Виена) при гостуването си в австрийската столица в първия двубой от 1/16-финала. Така възпитаниците на Лучато Спалети ще имат доста добро предимство преди реванша на свой терен. Единственият гол в мача падна в 39-ата минута, а негов автор бе Лаутаро Мартинес, който се разписа от дузпа, която сам изработи.Първото полувреме премина почти изцяло в половината на Рапид, но реалните голови положения бяха малко. В 15-ата минута Иван Перишич стреля от фаул, но над вратата. В 38-ата минута обаче Интер си спечели дузпа. Перишич напредна в наказателното поле, но падна доста нескопосано, при последвалата суматоха обаче Мартинес бе спънат на границата на пеналта и съдията посочи бялата точка, а потърпевшият сам изпълни наказателния удар и бе точен за 0:1.В 45-ата минута аржентинецът можеше да удвои аванса на гостите. Тогава при едно центриране от корнер защитник на Рапид подари топката на Мартинес, който обаче от чудесна позиция стреля покрай вратата.В добавеното време пък домакините успяха да отбележат гол, който обаче не бе признат заради засада.В 60-ата минута при едно центриране в наказателното поле вратарят на Рапид излезе неразчетено, но Матиас Месино пропусна да отбележи с глава в опразнената врата.В 65-ата минута пък австрийците пропуснаха най-добрата си възможност в мача. Бериша нахлу отдясно и подаде по земя към Касмюлнер, който засече кълбото отблизо, но Самир Ханданович с блестяща намеса опази вратата си.В 74-ата минута пък нов шанс се откри пред гостите. Перишич напредна почти до аутлинията и върна към Раджа Наинголан, който обаче шутира покрай вратата.До края на мача не паднаха повече попадения и Интер измъкна ценната победа. За Рапид пък предстои доста тежка задача да търси успех в Милано, ако иска да продължи напред.