Интер се изложи у дома и отпадна от ШЛ

"Нерадзурите" продължават към 1/16-финалите на Лига Европа след реми с ПСВ

5 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Интер завърши 1:1 у дома с холандския шампион ПСВ Айндховен и отпадна от Шампионската лига, след като в другата среща от група „B“ Барселона и Тотнъм също приключиха при резултат 1:1. Така класирането не се промени и след последния кръг, като „нерадзурите“ останаха трети, а „шпорите“ приключиха на втора позиция и последваха каталунците на 1/8-финалите.
Воденият от Марк ван Бомел играеше единствено за своята чест на „Джузепе Меаца“ и поведе в 13-ата минута, когато Ървинг Лосано се разписа с глава от близка дистанция. Шокът за домакините бе голям и до края на първата част те трудно организираха играта си. Най-близо до гола от тях бе хърватинът Иван Перишич, след чийто удар обаче топката срещна страничната греда.
След почивката "нерадзурите“ натиснаха в търсена на обрата. В своя мач №200 за клуба Мауро Икарди успя да изравни в 73-ата минута с глава. В този момент Интер продължаваше напред, след като в същото време Тотнъм губеше на „Камп Ноу“ в Барселона. Лукас Моура обаче изравни малко преди края и класира „шпорите“ на 1/8-финалите, след като Икарди и компания не успяха да стигнат до втори гол срещу „филипсите“.
Интер завърши на трето място с 8 точки и по-лоши показатели в директните сблъсъци срещу Тотнъм, който също събра 8 точки на втората позиция. Така италианският гранд ще играе на 1/16-финалите в Лига Европа, а ПСВ Айндховен приключи на последната позиция с 2 точки и отпада от евротурнирите.