Интер триумфира в дербито на Милано

"Нерадзурите" продължават без грешка от началото на сезона

Милан загуби от Интер с 0:2 на “Джузепе Меаца” в Дерби дела Мадонина от четвъртия кръг на италианската Серия "А". Марсело Брозович (50) и Ромелу Лукаку (78) вкараха головете за "нерадзурите", които отново са лидери с пълен актив от 12 точки.
„Нерадзурите“ имаха превъзходство от самото начало, но пропуски последователно направиха Лаутаро Мартинес и Данило Д'Амброзио, който прати топката в страничната греда. В 35-ата минута Донарума изби удар на Д‘Амброзио от задна ножица, след което Лаутаро се разписа, но попадението не беше признато заради засада. В 40-ата минута Сусо осъществи впечатляващ рейд почти през целия терен, но Квадво Асамоа изби удара му, а четири минути след това Пьонтек опита изстрел с глава и топката излезе в аПет минути след почивката при късо изпълнение на пряк свободен удар Брозович стреля, топката рикошира в противников играч и влезе в мрежата за 0:1. Съдията първоначално отмени гола заради посягане на Лаутаро, който беше в засада, но след намесата на ВАР призна попадението. Интер продължи да доминира и в 78-ата минута Ромелу Лукаку удвои аванса му, засичайки с глава центриране на Барела. Две минути по-късно резервата Матео Политано нацели напречната греда. В 86-ата и резервата на Милан Тео Ернандес се отчете с удар в гредата от малък ъгъл.
В крайна сметка Интер грабна трите точки и с пълен актив от 12 е лидер във временното класиране. Милан е девети с 6 точки преди останалите срещи от кръга.