Интер удари Славия

"Нерадзурите" победиха с 3:1

4 годиниФутбол 8 Телевизия Евроком

Интер стигна до трудна, но сладка победа над Славия Прага с 3:1 в двубой от Група F, игран на стадион "Синобо"."Нерадзурите" поведоха в резултата, благодарение на Лаутаро Мартинес (19'), а малко по-късно Томаш Сучек (37') възстанови равенството, след като бе точен от дузпа. През втората част гостите стигнаха до победата след голове на Ромелу Лукаку (81') и отново Мартинес (89').Така Интер запази шансове за класиране в 1/8-финалите на турнира на богатите. "Нерадзурите" вече имат 7 точки, колкото има и отбора на Борусуя Дортмунд, който загуби от Барселона с 1:3 в другия мач от групата.  Двубоят започна добре за домакините, които стигнаха до опасност пред вратата на "нерадзурите" още в 5-ата минута Петр Шевчик центрира в наказателното поле, а Йозеф Хушбауер насочи с глава топката към вратата. Кълбото обаче премина леко встрани от дясната греда.Пет минути по-късно гостите отговориха подобаващо. Борха Валеро Иглесиас изведе по прекрасен начин Лаутаро Мартинес на границата на наказателното поле. Футболистът шутира, но топката се размина на косъм с дясната греда.В 19-ата минута италианците поведоха в резултата. Ромелу Лукаку демонстрира страхотен поглед и подаде към Лаутаро Мартинес, който от удобна позиция дълбоко в наказателното поле заби топката в горната вътрешна страна на вратата.В 37-ата минута домакините успяха да изравнят, след като получиха правото да изпълнят дузпа. Томаш Сучек се нагърби с отговорността и прати Самир Ханданович в обратната посока - 1:1. При този резултат завърши и първото полувреме.През втората част равностойната битка продължи. В 57-ата минута Николае Станчу овладя тънко подаване и реши да стреля от дистанция. Самир Ханданович обаче беше позициониран добре и спаси безпроблемно.В 65-ата минута Ромелу Лукаку бе много близо до гола. Нападателят засече с глава добро центриране отдясно. Топката обаче се удари в напречната греда на Колст.Три минути по-късно отново рамката на вратата не позволи да гостите да отбележат. Марсело Брозович шутира атрактивно от воле на границата на пеналтерията, но топката обрули лявата греда.В 73-ата минута Лукаш Масопуст остана очи в очи с Ханданович. Той шутира, но стражът на "нерадзурите" демонстрира страхотен рефлекс и успя да парира.Пет минути по-късно Лаутаро Мартинес демонстрира и след прекрасен рейд дръпна спусъка по посока вратата на домакините. Топката обаче мина малко встрани от дясната греда.В 81-ата минута логичното се случи. Валентино Ласаро изведе по перфектен начин Лукаку, който се оказа очи в очи с вратаря на домакините. Белгиецът демонстрира головия си нюх и хладнокръвно преодоля Колст.В 88-ата минута Лаутаро Мартинес оформи крайния резултат с прецизен удар в дясната част на вратата, след като беше изведен в наказателното поле от Лукаку.