Италия надви Полша с 1:0

„Скуадра адзура“ единствен опонент на Португалия за крайна победа в групата

Роберто Манчини постигна първата си победа като селекционер на Италия и тя бе повече от драматична. С гол в 91-та минута на Кристиано Бираги “Скуадтата” надигра с 1:0 като гост Полша. “Адзурите” направиха куп пропуски, но така и не успяха да вкарат на Войчех Шчесни до добавеното време на срещата. Когато вратарят на Ювентус нямаше шанс да хване топката и гредите му помагаха. Малшанс пред гола имаха Жоржиньо и Лоренцо Инсинье още през първото полувреме. Така след 3 мача в своята 3-та група на първа дивизия Италия вече има актив от 4 точки, докато поляците са на дъното с 1. Лидер е тимът на Португалия с пълен актив от 6 точки, но от два мача.  Италия започна много силно срещата и през първото полувреме можеше да вкара една камара голове. Вместо това двата тима се прибраха на почивката при 0:0. Още преди да измине и минута игра Жоржиньо отправи техничен удар от около 20 метра, но топката се удари в гредата. В 8-та минута Лоренцо Инсинье получи едно подаване в наказателното поле и имаше възможност да отправи силен удар, но над гредата. Натискът на “адзурите” не спираше, а Войчех Шчесни спасяваше всичко възможно пред вратата си. След половин час игра Инсинье също нацели гредата, след като засече добре едно центриране отдясно, но нямаше късмет да насочи топката по-точно. Малко след това и Федерико Киеза имаше възможност да отбележи, но ударът му с глава не намери целта. До края на първата част Шчесни спаси опасен удар на Жоржиньо, а след това и на Джорджио Киелини. “Скуадрата” играеше на висота и през втората част, като в 56-та минута Камил Глик предотврати сигурен гол във вратата на поляците. Последва пропуск на Бираги, а в 65-та минута гол все пак падна. Вкара го Инсинье при една бърза контраатака, но той бе отменен заради засада. Каръкът за италианците пред вратата на домакините продължи, а Флоренци и Бернардески също се отчетоха с пропуски. Най-доброто положение за поляците бе в 73-та минута. При една контраатака резервата Гросицки “подпали” ръкавиците на Донарума с мощен удар от границата на наказателното поле. Топката след това попадна в краката на Аркадиуш Милик, който премина на скорост покрай Киелини, но стреля мощно над гредата от чиста позиция. Така се стигна до добавеното време на срещата, когато Италия получи право да изпълни ъглов удар. Последва центриране към близката греда, където Лазаня отклони топката към далечната, а там отблизо Кристиано Бираги донесе ценната точка за италианците.