Италия продължава без грешка

„Скуадра адзура“ спечели във Финландия и записа шеста поредна победа

5 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Италия спечели с 2:1 при визитата си на Финландия и записа шести пореден успех в група J на квалификациите за Евро 2020. През първата част нямаше попадения, а след почивката Чиро Имобиле (59) изведе гостите напред в резултата. Голмайсторът на домакините Теему Пуки (72-дузпа) изравни, но и „адзурите“ получиха 11-метров наказателен удар. Жоржиньо (79-дузпа) също бе точен от бялата точка и донесе трите точки за тима си.
След тези резултати Италия остава еднолично на върха с пълен актив от 18 точки, а финландците са втори с 6 по-малко. Гърците са предпоследни с 5 точки и без шансове за класиране на европейското първенство. Лихтеншайн спечели първата си точка и остава последен в групата.