Ювентус без Роналдо постигна късен обрат

Шампионите трудно стигнаха до трите точки в Бергамо

4 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Ювентус победи трудно с 3:1 в гостуването си на Аталанта от 13-ия кръг на Серия "А". Шампионът на Италия трябваше да се справя без звездата си Кристиано Роналдо, който лекува контузия. "Бианконерите" бяха максимално затруднени от домакините от Бергамо, но все пак стигнаха до трите точки.
И четирите попадения в срещата паднаха през второто полувреме. В 56-ата минута Робин Госенс наказа Юве, а гостите спечелиха след две попадения на Гонсало Игуаин, който отбеляза в 74-ата и 82-ата минути и асистира на Пауло Дибала в 92-ата минута - 1:3.
Футболистите на Аталанта обаче могат много да съжаляват, че не взеха поне точка. В 16-ата минута Муса Бароу пропусна дузпа, пращайки топката в напречната греда. Освен това бергамаските имаха сериозни претенции към съдията Джанлука Роки, който не отсъди втора дузпа за игра с ръка на Емре Джан, а при втория гол на Ювентус също имаше игра с ръка - на Хуан Куадрадо.
След обрата "Старата госпожа" продължава да води в класирането. Ювентус събра 35 точки и се откъсна на 4 пред втория Интер, който тази вечер гостува на Торино (от 21:45 часа). Аталанта е шести с 22 точки.