Ювентус надви Аталанта с 1:0

„Бианконерите” взеха аванс като гости срещу Аталанта

6 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Ювентус се наложи с 1:0 при визитата си на Аталанта в първия мач от 1/2-финала за Купата на Италия. Единственият гол в срещата реализира Гонсало Игуаин още в 3-ата минута, наказвайки грешка в защитата на домакините. Интересното е, че секунди преди гола, отново аржентинецът бе близо до откриване на резултата, но тогава направи пропуск от отлична позиция. Все пак той се реваншира и "Старата госпожа" поведе в резултата.В 23-ата минута домакините искаха дузпа за игра с ръка на Меди Бенатия в наказателното поле. Съдията се допита до системата ВАР и все пак посочи бялата точка. Гомес изпълни наказателния удар, но легендата Джанлуиджи Буфон спаси изстрела му.До края на срещата положения имаше и пред двете врати, но лош късмет на нападателите и добрите изяви на двамата вратари запазиха резултата непроменен.