Ювентус надви Киево с 2:0

Игуаин с дубъл за Старата госпожа в Торино

Ювентус продължава безгрешния си поход към поредната шампионска титла. Старата госпожа победи Киево с 2:0 в мач от 31-ия кръг на Серия "А" и запази аванса си на върха пред преследвачите Рома (68) и Наполи (64). Лидерът има 77 точки и е практически недостижим до край на първенството.Гонсало Игуаин откри резултата в 23-ата минута. Таранът получи перфектен пас от Дибала, който проби по дясното крило и центрира, а сънародникът му от точката на дузпата стреля неспасяемо за 1:0.В 84-ата минута отново Игуаин реши всичко, разписвайки се за 2:0. Лихщайнер му поднесе топката на празна врата и гонсало вкара един от най-лесните голове в кариерата си.