Ювентус надви Парма с 1:0

„Бианконерите“ спечелиха минимално при визитата си в Парма

Ювентус победи минимално с 1:0 при визитата си на Парма в първия мач от новия сезон на италианската Серия „А“.  Джорджо Киелини (21) вкара единствения гол. Той се разписва за първи път в кариерата си в мач на старта на нов сезон за „старата госпожа“.
Заради лечение на пневмония треньорът на домакините Маурицио Сари пропусна мача, на негово място край терена застана помощникът му Джовани Мартушело. Сред титулярите на „бианконерите“ пък нямаше нито едно от новите попълнения, но на върха на атаката бе завърналият се от наем в Челси Гонсало Игуаин.
Кристиано Роналдо отправи два неточни удара в началото, а след втория в 13-ата минута полският страж на Ювентус Войчех Шчесни отрази удар на Инглезе. Гостите натиснаха и в 21-ата минута след изпълнение на корнер Алекс Сандро отправи несполучлив удар, а Леонардо Бонучи с пета чукна топката към Киелини, който вкара за 0:1.
Роналдо продължи да пропуска, а в 35-ата минута негов гол бе отменен, след като ВАР показа, че португалецът е бил в засада при подаването на Коста към него.
След почивката нямаш сериозни положения до 66-ата минута, в която Роналдо отправи мощен удар от границата на наказателното поле, но Луиджи Сепе изби, а шест минути след това спаси нов удар на португалския нападател.
До края нито един от двата тима не успя да стигне до положение за гол и в крайна сметка гостите си тръгнаха с трите точки от Парма.