Ювентус обърна Тотнъм на Уембли

"Бианконерите" оцеляха в последните секунди на драматичния реванш

6 годиниФутбол 6 Телевизия Евроком

Тотнъм допусна изненадващо бърз обрат и загуби от Ювентус с 1:2 на "Уембли" в драматичен реванш от 1/8-финалите на Шампионската лига. Първата среща бе завършила 2:2 и така с общ резултат 4:3 италианският шампион се класира за 1/8-финалите на турнира.
Маурисио Почетино и Масимилиано Алегри заложиха на най-доброто, с което разполагат, за да се получи истински футболен спектакъл.
Още в първата минута Бенатия от гостите изчисти с глава при центриране в наказателното поле, но топката срещна и ръката му, а съдийски сигнал не последва. Две минути по-късно Хари Кейн изведе Хьон-Мин Сон и кореецът шутира в близкия ъгъл, а Буфон спаси.
В 14-ата минута Ериксен подаде към Кейн в наказателното поле, а Киелини направи шпагат, след което топката срещна ръката му. Голмайсторът на домакините поиска дузпа, но съдията отново си замълча. Три минути след това и „бианконерите” имаха претенции за дузпа, след като Вертонген закачи Дъглас Коста в наказателното поле, ала и този път реферът Симон Марчиняк даде знак играта да продължи.
Темпото на игра бе високо, а домакините по-настойчиви в предни позиции, като Сон и Кейн непрекъснато тормозеха отбраната на гостите. И двамата обаче нямаха късмет в завършващата фаза, след като или мерникът им изневеряваше, или Буфон се намесваше решително.
Усилията на „шпорите” все пак дадоха резултат и Хьон-Мин Сон (39) се разписа след центриране на Трипиър. Гостите организираха бърза атака и Пянич шутира от границата на наказателното поле, но без резултат. Така „бианконерите” не отправиха нито един точен удар за цяло полувреме.
След почивката Ювентус шокира домакините в рамките на само три минути с два гола за пълния обрат. Аржентинският голмайстор Гонсало Игуаин (64) изравни след асистенция на Сами Кедира и първия точен удар по посока вратата на „шпорите”. Малко след това Игуаин изведе сънародника си Пауло Дибала (67), който сам срещу Лурис не сгреши за 1:2.
Напълно нормално след втория си гол гостите се прибраха в своята половина и се бранеха с всички сили, а „шпорите” натискаха и създадоха немалко положения. Всички те обаче бяха пропилени от Сон и компания. В последната 90-ата минута след удар с глава на Хари Кейн топката срещна страничната греда, а защитник на Юве я изчисти след това от голлинията.