Ювентус отново на върха

Де Лихт герой в градското дерби с Торино

4 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Ювентус спечели с 1:0 градското дерби с Торино и се върна на върха в Серия "А". Матайс де Лихт се превърна в герой за "бианконерите". Холандският национал отбеляза победното попадение в 70-ата минута.
"Старата госпожа" събра 29 точки и отново оглави класирането. По-рано днес Интер излезе на върха с 28 точки. Торино остава с 11 в актива, заемайки 13-ата позиция.В началните минути и двата отбора изразиха претенции за дузпи, но съдията не посочи бялата точка. Кристиано Роналдо бе близо до гол в 19-ата минута, когато пропусна с глава. В 36-ата пък Мейте изпуснадобър шанс за домакините, след като не уцели вратата от изгодна позиция.
Втората част стартира с натиск на Ювентус. Роналдо стреля много опасно, но Салваторе Сиригу успя да избие с една ръка. В 69-ата минута и Игуаин пробва мерника си, като и в тази ситуация вратарят на „биковете” спаси. От последвалия корнер Игуаин успя да достигне до подаването и върна към вратарското поле, където Де Лихт беше оставен непокрит и реализира, давайки преднина на Ювентус.
Играчите на Торино опитаха да отговорят на Роналдо и компания. До гол обаче не се стигна и "Старата госпожа" измъкна ценния минимален успех.